Svensk-Kubanska Föreningen
https://svensk-kubanska.se/kontaktuppgifter/
Export date: Mon Aug 19 21:28:00 2019 / +0000 GMT

Kontaktuppgifter


Besöksadress:
Solidaritetsrörelsens Hus
Tegelviksgatan 40
116 41 Stockholm
Besökstid (Ring gärna innan!):
Tisdag – fredag kl 10-15

E-post: info@svensk-kubanska.se
1Tel: 08 – 31 95 30

Svensk-Kubanska Föreningens Ordförande
Zoltan Tiroler
0706 – 73 09 10
kubajonkoping@hotmail.com

Webmaster:
Eduardo Rueda
070- 497 70 25
erueda@erueda.info 2






Lokalavdelningar och lokalgrupper:

AVESTA
Lars Steiner
0730 – 40 93 41
brovallen@hotmail.com 3

BODEN
Anna-Greta Wallmark
070-3719789
anna-greta.wallmark@bredband.net 4



BORLÄNGE
Daniel Thomsson
0709-646066
gluntensvag@hotmail.com 5

ESKILSTUNA
Tomas Widén
070-9456381
tomas.widen@efolket.se 6



GÖTEBORG
Claudio Alvarez
0702-591771
svensk.kubanska.goteborg@gmail.com 7

HAGFORS
Hans Skagerlind
070-555 92 91
uh.skagerlind@live.com 8



HALMSTAD
Bror Persson
070-203 1488
brorpersson@telia.com 9

HELSINGBORG
Lars Nilsson
lasse_rsu@hotmail.com 10



HUDIKSVALL
Thomas Thornell
0650-941 35
thomas.thornell@telia.com 11

HULTSFRED
Rolf Lif
Bygatan 9
577 36 Hultsfred
0495-41967



JÖNKÖPING
Mats Werning
070 – 692 96 00
kubajonkoping@hotmail.com 12

KARLSKRONA
Ulf Bjerén
0455-17595
ulf@bjeren.se 13



KARLSTAD
Adam Maxe
076-136 81 77
adam_vikingen@outlook.com 14

KRAMFORS
Christine Vaple
070-2550812
vaple1@mac.com 15



LULEÅ
Jan Englund
070-3384044
jan.g.englund@gmail.com 16

LYSEKIL
José Hernández
070-668 62 36
jose.hernandez@telia.com 17



MORA
Vivi Sandström
070-635 8431
sandstromvivi@gmail.com 18

NORBERG
Arne Andersson
070-3739851
over-stock-och-sten@telia.com 19



NYKÖPING
Håkan Linderyd
0155-21 66 42
hakan@linderyd.se 20

PAJALA
Reino Esberg
072-740 94 10



ROBERTSFORS
Östen Andersson
070-6677931
sven.osten.andersson@gmail.com 21

RONNEBY
Anders Stenberg
070-776 30 38
anders.stenberg.ronneby@gmail.com 22



SKELLEFTEÅ
Sune Marklund
070-245 41 52
sune.marklund@allt1.se 23

STOCKHOLM
Rolando Zanzi
svenskkubanska.sth@gmail.com 24



SUNDSVALL
Bertil Olsson
070-2254105, 060-101357
bertil.olsson@bredband.net 25

SÖDRA SKÅNE
Elizabeth Maturana
040-632 0647
0739-271 442
svenskkubanska.malmo@gmail.com 26



UDDEVALLA
Eva Jaksjö
0522-15249
eva.jaksjo@tele2.se 27

ULRICEHAMN
Arne Sjögren
032-115774
arne@sjogren.info 28



UMEÅ
Oskar Wigren
072-718 63 94
oskar_wigren@yahoo.com 29

UPPSALA
Stefan Bergström
070-8216961
svenskkubanska.uppsala@gmail.com 30



VALDERMARSVIK
Karl Tingström
0123-320 11

VÄSTERÅS
Björn Berggren
021-12 11 17
bjorn.erik.berggren@gmail.com 31



VÄXJÖ
Juan Carlos Sepúlveda
070-207 89 96
coto55@hotmail.com 32

ÖSTERSUND
Christiaan (Kick) Leijnse
073-043 78 69
k.ch.leijnse@gmail.com 33











 
Links:
  1. mailto:info@svensk-kubanska.se
  2. mailto:erueda@erueda.info
  3. mailto: brovallen@hotmail.com
  4. mailto:anna-greta.wallmark@bredband.net
  5. mailto:gluntensvag@hotmail.com
  6. mailto:tomas.widen@efolket.se
  7. mailto:svensk.kubanska.goteborg@gmail.com
  8. mailto: uh.skagerlind@live.com
  9. mailto: brorpersson@telia.com
  10. mailto: lasse_rsu@hotmail.com
  11. mailto: thomas.thornell@telia.com
  12. mailto:kubajonkoping@hotmail.com
  13. mailto:ulf@bjeren.se
  14. mailto:adam_vikingen@outlook.com
  15. mailto:vaple1@mac.com
  16. mailto:jan.g.englund@gmail.com
  17. mailto: jose.hernandez@telia.com
  18. mailto:sandstromvivi@gmail.com
  19. mailto: over-stock-och-sten@telia.com
  20. mailto: hakan@linderyd.se
  21. mailto:sven.osten.andersson@gmail.com
  22. mailto:anders.stenberg.ronneby@gmail.com
  23. mailto:sune.marklund@allt1.se
  24. mailto:svenskkubanska.sth@gmail.com
  25. mailto: bertil.olsson@bredband.net
  26. mailto: svenskkubanska.malmo@gmail.com
  27. mailto: eva.jaksjo@tele2.se
  28. mailto:arne@sjogren.info
  29. mailto:oskar_wigren@yahoo.com
  30. mailto:svenskkubanska.uppsala@gmail.com
  31. mailto:bjorn.erik.berggren@gmail.com
  32. mailto: coto55@hotmail.com
  33. mailto: k.ch.leijnse@gmail.com
Post date: 2017-11-17 10:44:44
Post date GMT: 2017-11-17 10:44:44

Post modified date: 2019-06-25 19:56:06
Post modified date GMT: 2019-06-25 18:56:06