Kontaktuppgifter

Besöksadress:
Solidaritetsrörelsens Hus
Tegelviksgatan 40
116 41 Stockholm
Besökstid (Ring gärna innan!):
Tisdag – fredag kl 10-15

E-post: info@svensk-kubanska.se
Tel: 08 – 31 95 30

Svensk-Kubanska Föreningens Ordförande
Zoltan Tiroler
0706 – 73 09 10
kubajonkoping@hotmail.com

Webmaster:
Eduardo Rueda
070- 497 70 25
erueda@erueda.info

Lokalavdelningar och lokalgrupper:

AVESTA
Lars Steiner
0730 – 40 93 41
brovallen@hotmail.com
BODEN
Anna-Greta Wallmark
070-3719789
anna-greta.wallmark@bredband.net
BORLÄNGE
Daniel Thomsson
0709-646066
gluntensvag@hotmail.com
ESKILSTUNA
Tomas Widén
070-9456381
tomas.widen@efolket.se
GÖTEBORG
Claudio Alvarez
0702-591771
svensk.kubanska.goteborg@gmail.com
HAGFORS
Hans Skagerlind
070-555 92 91
uh.skagerlind@live.com
HALMSTAD
Bror Persson
070-203 1488
brorpersson@telia.com
HELSINGBORG
Lars Nilsson
lasse_rsu@hotmail.com
HUDIKSVALL
Thomas Thornell
0650-941 35
thomas.thornell@telia.com
HULTSFRED
Rolf Lif
Bygatan 9
577 36 Hultsfred
0495-41967
JÖNKÖPING
Mats Werning
070 – 692 96 00
kubajonkoping@hotmail.com
KARLSKRONA
Ulf Bjerén
0455-17595
ulf@bjeren.se
KARLSTAD
Adam Maxe
076-136 81 77
adam_vikingen@outlook.com
KRAMFORS
Christine Vaple
070-2550812
vaple1@mac.com
LULEÅ
Jan Englund
070-3384044
jan.g.englund@gmail.com
LYSEKIL
José Hernández
070-668 62 36
jose.hernandez@telia.com
MORA
Vivi Sandström
070-635 8431
sandstromvivi@gmail.com
NORBERG
Arne Andersson
070-3739851
over-stock-och-sten@telia.com
NYKÖPING
Håkan Linderyd
0155-21 66 42
hakan@linderyd.se
PAJALA
Reino Esberg
072-740 94 10
ROBERTSFORS
Östen Andersson
070-6677931
sven.osten.andersson@gmail.com
RONNEBY
Anders Stenberg
070-776 30 38
anders.stenberg.ronneby@gmail.com
SKELLEFTEÅ
Sune Marklund
070-245 41 52
sune.marklund@allt1.se
STOCKHOLM
Rolando Zanzi
svenskkubanska.sth@gmail.com
SUNDSVALL
Bertil Olsson
070-2254105, 060-101357
bertil.olsson@bredband.net
SÖDRA SKÅNE
Elizabeth Maturana
040-632 0647
0739-271 442
svenskkubanska.malmo@gmail.com
UDDEVALLA
Eva Jaksjö
0522-15249
eva.jaksjo@tele2.se
ULRICEHAMN
Arne Sjögren
032-115774
arne@sjogren.info
UMEÅ
Oskar Wigren
072-718 63 94
oskar_wigren@yahoo.com
UPPSALA
Stefan Bergström
070-8216961
svenskkubanska.uppsala@gmail.com
VALDERMARSVIK
Karl Tingström
0123-320 11
VÄSTERÅS
Björn Berggren
021-12 11 17
bjorn.erik.berggren@gmail.com
VÄXJÖ
Juan Carlos Sepúlveda
070-207 89 96
coto55@hotmail.com
ÖSTERSUND
Christiaan (Kick) Leijnse
073-043 78 69
k.ch.leijnse@gmail.com